Зі святом 8 Березня!


Сьогодні кожна жінка

В найкраще світло вбрана, -

Чарівна, наче квітка, -

Кохана і жадана!

Зі святом= 8= березня!

Хоч ще зима й не підпускає весну у свої володіння та, одначе, вона прийшла! Засміялась крізь сніг, замайоріла мімозами, нарцисами, гіацинтами, тюльпанами і викрикнула на цілий СВІТ: ЗІ СВЯТОМ ВАС, україночки, — пані і панночки! Щастя вам любі!

І, хоч дехто з чоловіків ставитьться до цього з неприхованим роздратуванням, вважаючи це якоюсь "зобов’язалівкою" та, як би там не було, — давайте радіти весні та святу, що іменується 8 БЕРЕЗНЯ!

Напевно, багато хто вважає, що це свято придумали саме представники сильної статі, але звернемося до історичної довідки.

Виявляється, ще в старовинному Римі існував день шанування жінок. Відмічали його матрони — заміжні жінки, які стали вільними. Чоловіки дарували їм подарунки, оточували їх увагою і турботою.

Подарунки діставались і рабиням, — в цей день вони були звільнені від своїх обов"язків.

Римлянки вбирались в найкращий одяг і йшли до храму богині Вести, яка вважалась хранителькою домашнього вогнища.

Пройшло багато часу, перш ніж жінки зважилися на боротьбу за свої права.

8 березня 1857 р., текстильниці з Нью-Йорка організували демонстрацію на знак протесту проти низької оплати та жахливих умов праці. У той час жінки працювали до 16-ти годин на добу і отримували за це мізерну платню. Через 51 рік, — жінки знову вийшли на вулиці Нью-Йорка з вимогами заборони дитячої праці, поліпшення умов праці та надання виборчого голосу. Сталося це в останню неділю лютого, — поліція розігнала демонстрацію геть...

У 1910 році, на Міжнародній конференції соціалістів в Копенгагені, Клара Цеткін запропонувала відзначати Міжнародний жіночий день 8 Березня. Це стало своєрідним закликом до боротьби всіх жінок світу за рівноправність, за повагу своєї гідності.

У 1911 році це свято вперше відзначалося 19 березня в Австрії, Німеччині, Данії і Швейцарії.

В Росії — святкується з 1913 року.

Міжнародний жіночий день 8 Березня з початком радянського періоду став державним святом. З 1965 р. цей день був оголошений не робочим.

Після розпаду СРСР день 8 березня відзначається в ряді країн СНД: у Грузії, Казахстані, Таджикистані, Киргизії, Азербайджані, Молдові, Туркменістані, Білорусі. На Україні, — як Міжнародний жіночий день; в Узбекистані, — як День матері. У Вірменії День материнства і краси відзначають 7 квітня.

Отже, які квіти подарувати коханій?

Звичайно — букет троянд! Ці квіти - символ кохання, пристрасті та жіночого початку.

Своїм кольором, троянда розповість про багато що! Червона — про таємні почуття; біла — про надію на серйозні відносини; рожеві троянди символізують сімейне щастя, — тож їх дарують матерям, бабусям, сестрам та донькам. Багато може розповісти і троянда жовтого кольору...

Та багатьом жінкам, в цей день, більше до душі прийдеться букетик з немудрих, ніжних, весняних квітів, — аніж розкішний букет з тих же троянд.

На свято весни — 8 Березня, традиційно дарують мімозу.. Ця квітка не боїться морозів, довго залишається свіжою, будучи зірваною, — вітає прихід весни. Жовті пухнасті кульки мімози в Древньому Єгипті вважалися символом сонця і відродження, - на квітковій мові, мімоза, символізує постійність і незмінність.

Подарований на березневе свято букетик мімози, на думку деяких романтичних осіб, здатний творити дива. З цим важко не погодитися, якщо знати про деякі властивості мімози. Виявляється, що:

* Мімоза допоможе зняти накопичену втому і стрес, створити гарний настрій;
* Серед афродизіаків рослинного походження ця рослина займає не останнє місце. Адже ефірні масла мімози сприяють встановленню повного взаєморозуміння і гармонійних відносин між коханими.

Тюльпан - теж провісник весни! Милий букетик тюльпанів сповістить про радість зустрічі з близькою людиною, а різноманітність фарб цієї квітки допоможе виразити ваші почуття та емоції до того, кому призначається цей букет.

Білі тюльпани розкажуть про ніжність і серйозності намірів. Сором’язливість і скромність — відобразить рожевий колір тюльпанів. Освідчуються...за допомогою букета з червоних тюльпанів. Жовті квіти подарують радість, усмішку та сонячний настрій.

Нарцис - весняна квітка, що прийшла з Персії. Всі знають легенду про прекрасного і самозакоханого юнака Нарциса. І, хоч Нарцис вважається своєрідним символом егоїзму і марнославства ТА саме ця квітка розповість власниці про захоплення її красою, подарує неповторний аромат.

Отож, даруйте жінкам квіти! Даруйте від душі! ЗІ СВЯТОМ!

Праздник весны= –= 8= марта