Людям, які підтримують Зеленського, пропонують підписати чистий папір з печаткою, – експерт

На превеликий жаль, малоймовірно, що до другого туру президентських виборів українці зможуть побачити змістовну дискусію між Петром Порошенком і Володимиром Зеленським. Адже саме Зеленський не виступає на людях і не конкретизує свою політичну позицію, що можна трактувати, як підписання чистого паперу з печаткою.


Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорив виконавчий директор Центру прикладних досліджень «Пента» Олександр Леонов.


«У мене є великі сумніви, що дебати таки відбудуться. Бо з технологічної точки зору, якщо подивитись рейтинги Зеленського, з принципових питань його виборці, фактично, діляться навпіл», – сказав Леонов.


Він вважає, якщо Зеленський конкретизує свою позицію з якогось питання, може втратити частину електорату. Але не лише у цьому проблема.


«Ми вже декілька разів бачили, що під тиском Володимир Зеленський «пливе», не витримує напруги і це було не тільки під час ефіру на «1+1». Адже можна ще пригадати погрози журналістам. Тому, на превеликий жаль, ми навряд чи побачимо змістовну дискусію між Порошенком і Зеленським. Бо зараз ми маємо вперше в історії двох кандидатів, один з яких, фактично, не виступає і не конкретизує свою позицію», – зазначив він.


За його словами, така позиція Зеленського може негативно відобразитись на голосуванні. Бо люди, фактично, підписуватимуть документ, не бачачи його змісту.


«Коли люди голосують на президентських виборах, вони обирають не тільки персоналію, а й підтримують ключові моменти в напрямі політики, які пропонуються. І таким чином дають такій людині карт-бланш на реалізацію цього напряму. Зараз, фактично, людям пропонують підписати чистий папір з печаткою, бо ніхто не знає, якою буде політика Зеленського», – наголосив Леонов.


Що ж до дебатів 19 квітня, на його думку, на НСК «Олімпійський» швидше буде шоу, на відміну від «Суспільного телебачення», на якому трансляція дебатів передбачена законом.


«Хотілося б побачити дебати двох кандидлатів, але ми ж бачимо, що зараз триває «пінг-понг». Мені здається, що штаб пана Зеленського буде робити все, щоб уникнути змістовної дискусії. Це буде перетворюватися в шоу або інший формат, який з дебатами не матиме нічого спільного. Тому, вочевидь, 19 квітня час виступу на «Суспільному телебаченні» і на НСК «Олімпійському буде збігатися. Петро Порошенко, можливо, приїде на стадіон, але потім поїде і на «Суспільне телебачення». І саме такий хід команда Зеленського може трактувати як «приїхав і втік». Тому у штабі Зеленського зараз, найімовірніше, розглядають технологію шоу», – додав він.


Нагадаймо, 11 квітня, Президент України Петро Порошенко завітав до студії телеканалу «1+1» на програму «Право на владу». Він запросив свого конкурента на виборах у другому турі Володимира Зеленського на дебати просто в цій студії.


Один із ведучих зізнався, що поява Порошенка стала абсолютною несподіванкою та жодним чином не є постановкою. Президент заявив, що готовий протягом 40 хвилин відповісти на всі запитання від будь-яких гостей студії.


Згодом, Володимир Зеленський сказав в ефірі «Право на владу» під час телефонної розмови, що не прибуде на ефір та не візьме участь у дебатах і кинув слухавку.


До слова, вчора, 14 квітня, Президент України на НСК «Олімпійський» призначив Володимиру Зеленському нову зустріч і попросив більше не кидати слухавку.


Читайте більше новин на тему: вибори Президента


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/04/15/lyudyam_yaki_pidtrymuyut_zelenskogo_proponuyut_pidpysaty_chystyy_papir_z_1552049”