Ніцой хоче перейменувати Росію у Московію: неочікувані слова письменниці


Письменниця, борець за українську мову Лариса Ніцой виступила з ініціативою про перейменування Росії у Московію.

На її думку, це було б черговим відновленням історичної справедливості після надання автокефалії Православній церкві України. Свою точку зору Ніцой висловила на особистій сторінці у Facebook.

«Повернули собі історичну церкву, пора повернути їм історичну назву — Московія», — написала вона.

Пропозиція Ніцой стала приводом для бурхливої дискусії під її постом. Так, багато підписників письменниці погодилися із її ідеєю, а деякі взагалі заговорили про можливе перейменування України.

«Але вони і далі будуть називати себе Росією. Краще назвати себе Київською Руссю», «А що, їх треба питати? Так ми так будемо називати», «Так і буде. Після знищення Росії», «Треба більш точно.

Золотоординський улус Московія», «Москвинська орда», «І зробити це треба на законодавчому рівні, як було зроблено з назвою РПЦ в Україні», «Скоро Московія увійде назад в свої історичні межі, тоді і назва сама собою повернеться», — пишуть люди.

«До речі, чудова думка! Словаки Австрію називають Ракузко, поляки Італію — Влохи, а ми — Московія! Супер!», «Нам ніщо не заважає називати їх мокшами, москвинами, московитами. Ми чекаємо щось від держави?» А чого Московія? Це щось латинське. у Шевченка — Московщина», «І нам — Русь! Ми — русини, вони — московити. Крапка!», «А також перейменувати Україну на Русь-Україна, якнайшвидше!» — не вщухає дискусія.

Як відомо, раніше Ніцой уже виступала з ініціативою про перейменування Росії у Московію у зв’язку з тим, що термін «Русь» вкрадений росіянами в українців.

«Ви знаєте, як вони стали руськими? Російські царі спочатку вкрали у нас назву «Русь». Адже вони були московитами. Русь – це наше. У ваших батьків вкрали хату, а ви кажете, що власники – ті, хто вкрали», – заявила письменниця.

На питання, кому зараз належить термін «руський», Ніцой відповіла: «Це наше! У нас поцупили все. Ми з вами руські насправді, а вони – московити. Московське царство указом Петра Першого назвало себе Русь. Уявіть собі, що Німеччина сьогодні прокидається, а Франція видає указ – ми сьогодні Німеччина. Це ж маячня!», – підсумувала письменниця.


Джерело статті: “https://www.all.net.ua/nitsoj-hoche-perejmenuvati-rosiyu-u-moskoviyu-neochikuvani-slova-pismennitsi/”