Стало відомо про новий космічний провал Росії


Російські засоби наземного спостереження втратили зв’язок з космічним телескопом «Радіоастрон», який веде наукові спостереження на орбіті Землі вже восьмий рік.


Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, про це пише Газета.Ru, посилаючись на члена-кореспондента РАН Юрія Ковальова, керівника наукової програми «Радіоастрон».


Відзначається, що зв’язок було втрачено під час штатного сеансу зв’язку, 10 січня.


«З того моменту було проведено вже три позаштатних сеанси зв’язку за допомогою антен в Уссурійську і Ведмежих озерах, і наполегливо працюючим фахівцям НВО ім Лавочкіна поки не вдалося зв’язатися із супутником», – розповів Ковальов.


Фахівці визнають серйозність виниклої проблеми, оскільки зв’язок із супутником не вдається встановити вже протягом декількох сеансів зв’язку поспіль. Причина, з якої зник зв’язок, поки не встановлена.


При цьому, за словами Ковальова, це не перша технічна проблема із супутником, і завжди раніше фахівцям НВО Лавочкіна вдавалося їх вирішувати. Наступна спроба зв’язатися з апаратом відбудеться 13 січня.


Нагадаймо, раніше стало відомо, що космічний апарат “Космос-2430”, який був частиною російської системи попередження про ракетний напад “Око”, зійшов з орбіти і згорів в атмосфері.

Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2019/01/12/stalo-vidomo-pro-novyj-kosmichnyj-proval-rosiyi/”