Країни G7 підтримають відновлення транспортної інфраструктури України

дорога,чернігів

Держави G7 (США, Канада, Велика Британія, Франція, Німеччина, Італія та Японія) у співпраці з Координаційною платформою донорів підтримає відновлення транспортної інфраструктури України та сприятиме розвитку альтернативних логістичних маршрутів для експорту української продукції.

Як ідеться в повідомленні Мінінфраструктури, за підсумками зустрічі в Японії міністри транспорту держав G7 ухвалили спільну декларацію, якою засудили руйнування Росією глобальних ланцюгів постачання. Зокрема, це стосується спроб підриву навігації цивільних суден в Чорному морі та пошкодження української транспортної інфраструктури.

"Наше глобальне завдання – протистояти російській агресії та підтримувати розвиток світової логістики. Маємо спільне розуміння з державами G7, що підтримка відновлення та розвитку транспортної інфраструктури України тут є фундаментальною. Без працюючих транспортних шляхів в Україні глобальна архітектура логістики опиниться під загрозою", – зазначив міністр Олександр Кубраков.

Також міністри транспорту G7 погодились активізувати міжнародні зусилля з розвитку програми ЄС "Шляхи солідарності". Вона передбачає фінансову підтримку проєктів розвитку альтернативних логістичних маршрутів для експорту українського продовольства. Йдеться про розвиток Дунайського портового кластеру, прикордонної інфраструктури на кордоні з ЄС та Молдовою тощо.

Окрім цього, міністри транспорту G7 наголосили на важливості стабільної роботи "зернової ініціативи" та розвитку стійких транспортних зв’язків між Європою та Азією в обхід Росії. Зокрема, особлива увага надаватиметься розвитку "Середнього коридору" (Middle Corridor) та Центральної Транскаспійської транспортної мережі (Central Trans-Caspian Network).