Сергей Флэш: Хто врятує мобілізацію

Знову не технічний пост, а те, що мене турбує. Сумна тема мобілізації. Часто згадую слова Романа Доника: "Ті, хто хотів воювати або допомагати ЗСУ, це вже роблять. Більше нас не стане".

Об этом сообщает VTimes

Для когось мотивація це патріотизм, для когось гроші, але всі люди зараз воюють добровільно та усвідомлено. Але ми вже вичерпали весь ресурс добровольців і далі мобілізація буде все більше болісною.

Я не уявляю, як змусити воювати тих, хто не хоче цього. А в нас немає "заград загонів" НКВС. Всі ці поради диванних експертів щодо ухилянтів: ув’язнити їх, позбавити громадянства, депортувати з країни смішні. Це лише емоції.

Мої друзі воєнокми називають мені цифри недобору на "вчора" та плани на найближчі місяці і вони "жахливі". У нас багато втрат, їх треба заповнювати, нам потрібні нові люди для ротації виснажених хлопців на фронтах, потрібні люди для відповіді на мобілізацію в РФ. А публічно влада каже, що людей вистачає, зброї лише мало.

Ми сміємося з Росії, а самі йдемо совковим шляхом: закрили кордоні і ловимо на вулицях і в магазинах людей. Усі соціальні мережі забиті роликами адвокатів, як ухилитися від повісток та служби. Це жахливо.

Я думаю ситуацію врятує своїм виступом лише авторитетна людина, наприклад, Президент чи Головком. Потрібно пояснити людям, навіщо ці повістки, що не відправлять мобілізованих одразу з військкомату на нуль, що у нас багато тилових частин та частин у резерві.

Весь соціум наповнюється чутками: мобілізували, відправили "голого" на нуль, там убили. Хто захоче так служити? Не все так жахливо, як говорять з чуток на ринках. У мене більшість військових знайомих за рiк не були на фронтах! Ті, хто поїхав, у всіх хочь формально, але запитали до відправки.

Але не я повинен це говорити людям.

Джерело: блог автора у виданні Цензор.Нет


Источник: Дедал